Blindspot, Boşa Geçen Beş Bölümlük Süre

Şu sıralar yeni başlayan dizi olan Blindspot’a bakıyorum. Peki bu dizi niye ilgimi çekti? Çünkü Jaimie Alexander ki Thor filmlerinde oynayan ablamız, bu filmin ana karakteri olan karşımıza çıkmakta.

Üstteki cümleleri 2.bölümü yazdıktan sonra burayı da 5. yani bu yazı yazıldığı andaki son bölümü de izledikten sonra yazmış bulunmaktayım. O yüzden incelememi de öyle yapmaya karar verdim.

İlk iki bölüm

Dizi hemen hemen her film ve dizi de sözü geçen belki de New York Times Meydanında bir polis memurunun yerde bir çanta bulmasını ve üstüne bomba imha ekibini çağırmasıyla başlıyor. Bomba imha görevlisi yavaş yavaş çantaya yaklaşıyor (gariptir ki çıplak elde) ve çantaya yaklaştığında çantada bir hareket beliriyor.  İçindense tamamen dövmelerle kaplanmış çıplak bir kadın çıkıyor. İşte Jane Doe olarak geçen (İngilizce konuşan ülkelerde kimliliği belirlenememiş kişilere Jane Doe denir) J.A.’nın canlandırdığı karakterle böyle tanışıyoruz. Arkasında ismi yazıldığından dolayı dizinin ikinci ana karakteri Kurt Weller ile de ilerleyen dakikalarda karşı karşıya kalıyoruz.

Dizi ilginç başlamış olmasına rağmen kötü oyunculuklar, kötü senaryo, klişe aksiyon sahneleri ile dikkatimi çekmiş durumdaydı ve içimden nasıl oldu da böyle birşey yayınlandı dedim. Klişe aykırı tek şey ise normalde CIA ve NSA, FBI’ı ezerken bu sefer FBI diğer iki agency ile dalga geçmekte. Tamamen saçma ve gerçek dışı birşekilde olayları çözmeye çalışmaktalar hiç bir memurun davranacağı gibi bir senaryo da yok. FBI ajanımız kafasına göre patronuna karşı gelebiliyor etc.

Sonraki üç bölüm

Açıkçası tüm yayınlanmış bölümleri izleyeyim öyle yorum yapayım diye kendimi zorladım ondan dolayıdır ki bu parça var. Dizinin genel hikaye yani asıl olayların olduğu senaryo ilginçleşmesine rağmen de o da klişe sahnelerle puan kaybetmiş durumda. Daha da ne yazacağımı bilemedim.

Senaryo bir miktar iyileşse de oyunculuklar ve konuşmalar vasat altı, dizinin ikinci sezonunu göreceğini zannetmiyorum açıkçası.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir